• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
                                                                     ŞAİRİN GÜNLÜĞÜ İBRAHİM YILDIRIM
  • İBRAHİM YILDIRIM ŞAİRİN GÜNLÜĞÜ
  • İBRAHİM YILDIRIM ŞAİRİN GÜNLÜĞÜ
  • İBRAHİM YILDIRIM ŞAİRİN GÜNLÜĞÜ
  • İBRAHİM YILDIRIM ŞAİRİN GÜNLÜĞÜ
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.

Site Menüsü
Site Haritası
Takvim

İbrahim Yıldırım Kimdir

1956 yılında Çorum ilinin Alaca kazasında doğdum. İlk ve orta okulu bu güzel ilçemde tamamladıktan sonra Kırıkkale'de Ticaret Lisesini bitirdim. Gazi Üniversitesi Gazetecilik ve Halka İlişkiler daha sonra ise yine Gazi Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi İşletme-Muhasebe bölümünü bitirdim.

İş hayatıma 1975 yılında Milli Eğitim Bakanlığında başladım daha sonra kısa bir süre o günkü adı ile Ticaret Bakanlığında Basın Müşavirliğinde çalıştım. Memuriyete ara verip bir dönem çeşitli gazetelerde çalıştım. 1986 yılında Yenimahalle Belediyesinde Basın Yayın Müdürü olarak tekrar memuriyete geçtim. 1989 yılında Kredi ve yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne naki olarak geçtim. Sırası ile Muhasebe şefliği, basın yayın şefliği ve Özel Kalem Müdürlüğü görevlerinde bulundum. 2010 yılında emekli oldum. 2014 yılından itibarende Türkiye Atletizm Federasyonunda Organizasyon Kurulu'nda  görev yapmaktayım.

 

Şiir yazmaya lise yıllarımda başladım ve ilk şiir kitabım ''Akına'' adlı şiir kitabımı, 1976 yılında ''Feryat'' 1986 yılında ise üçüncü şiir kitabım ''Kar ve Göz Yaşı'' isimli kitaplarlımı yayınladım.

I was born in 1956 in Alaca a district of Çorum Province. After completing first and middle school in this beautiful province, I finished Trade High School in Kırıkkale. I studied Journalism and Public Relations in Gazi University, after that I finished Gazi University Faculty of Economics and Commercial Sciences Department of Business and Accounting.

                I started my carrer in the Ministry of National Education in 1975 and then worked for a short time in back than called the Ministry of Commerce in the department of Press. I took a break from the civil service and worked in various newspapers for a while. In 1986, I returned to the civil service as a press release manager at Yenimahalle Municipality. I moved to the General Directorate of Credit and Dormitory Institution in 1989. I was working as the accounting chief, press chief and private secretary. I retired in 2010. I am at the Organizing Committee of the Turkish Athletics Federation since 2014.

                I started writing poetry in my high school years and published my poetry book "Akına", my first poetry book, "Feryat" in 1976 and my third poetry book "Snow and Tears" in 1986.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret13145
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.18747.2162
Euro8.77508.8101
Hava Durumu
Saat